Navigation:  Delovno gradivo >

VAJA 8: Poiščite prvo najbližjo hišo od mesta pokazane točke na zaslonu

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

V naslednjem primeru želite poiskati prvo najbližjo hišo od pokazane točke na zaslonu (npr. mesto okvare na kanalizacijskem sistemu). To storite tako, da uporabite funkcijo Iskanje – v bližini moje točke.

clip0032

1. Poiščite funkcijo Iskanje – v bližini moje točke, ki se nahaja v zavihku Legende in vsebine > Iskanje > Iskanje – v bližini moje točke.

2. V zavihku Legende in vsebine vklopite sloj KS-kataster stavb

3. Izberite objekt (plast), ki ga želite iskati. Iščete prvo najbližjo hišo, zato izberete plast iz tematskega sklopa KS – Kataster stavb.

4. Določite točko na zaslonu v grafičnem oknu. Mesto, kjer se je zgodila okvara na kanalizacijskem omrežju.

5. Vpišite število najbližjih objektov okrog izbrane točke. Iščete prvo najbližjo hišo, zato je pogoj enako 1.

6. Kliknite na Išči.

clip0033

7. Kliknite na tabelo KS – kataster stavb

clip0034

8. V tabeli kliknite na KS: PODATKI O DELIH STAVBE, kjer dobite podatek o naslovu iskane hiše. Če jo želite prikazati na karti kliknite naclip0037. Funkcija označi iskano hišo na karti.

clip0035

9. Iskana prva najbližja hiša od mesta okvare na kanalizacijskem omrežju se nahaja na naslovu Franca Pirca ulica 10, Kamnik.